תסמונת גיל המעבר, איך מזהים ומה ניתן לעשות

בגיל המעבר, במיוחד בקרב נשים, תסמונת בעלת כמה מאפיינים. תסמונת גיל המעבר עשויה להתבטא בצורה יחסית קלה אולם ישנן רבות אשר סובלות מתסמינים קשים ומציקים מאוד שגורמים סבל רב. איך מזהים את התסמונת ומה ניתן לעשות? כדאי לקרוא.

אלו התסמינים של גיל המעבר

חשוב להכיר את סימני גיל המעבר ולא פחות חשוב מכך, להבין כי מדובר במצב טבעי. מרבית הנשים ייחוו לפחות כמה מהסימפטומים שנציין להלן, אך אין זה אומר שצריך ללמוד לחיות עם זה. בהמשך הדברים, נציג טיפול טבעי וללא תופעות לוואי, שמביא למהפך של ממש באיכות החיים והפחתה דרמטית בסימפטומים (ולפעמים אפילו היעלמותם כליל).
הסימנים הראשונים של תסמונת גיל המעבר עשויים להופיע לקראת סוף שנות הארבעים אך לפעמים הם מתבטאים בצורה מורגשת מספר שנים מאוחר יותר. זוהי התקופה שבה חלים שינויים בהפרשת הורמונים והגוף מגיב לירידה זו, במיוחד של אסטרוגן.
הסימן הברור ביותר לכך כי אישה נכנסת לגיל המעבר הינו הופעה של גלי חום. זוהי תלונה מאוד שכיחה, אך התסמונת איננה מסתכמת רק בזאת. על פי מחקרים, נמצא כי נשים בתקופת גיל המעבר עשויות להיות חשופות במיוחד למחלות שונות (בשל החלשות הגוף), וזאת למרות שהתסמונת כשלעצמה איננה נחשבת מבחינה רשמית למחלה.
תסמונת גיל המעבר עשויה לבוא לידי ביטוי בצורה של שינויי מצב רוח, המלווים את גלי החום ואת הפסקת המחזור החודשי. לרוב, הפסקת המחזור לא מופיע בבת אחת וצפויה תקופה של ביוץ ומחזור בלתי סדירים. גלי החום המלווים בהזעת יתר עשויים להיות מלווים גם בדופק מואץ ואדמומיות על פני העור. גלי החום מלווים בהפרעות שינה וקושי להירדם. גם לאחר ההירדמות, השינה איננה שליווה וישנן התעוררויות רבות לאורך הלילה, מה שגורם לתחושה של עייפות קשה במשך היום.
בנוסף, לכך, קיימים סימפטומים נוספים, כדוגמת הפרעות במערכת העיכול וקיבה רגיזה, שינויים במשקל, קוצר נשימה, כאבים כלליים בשרירים ולפעמים במפרקים, יובש בעור ובעיניים. במקביל, התסמונת מלווה כמעט תמיד בשינוים בתשוקה המינית, אי נוחות בנרתיק, יובש. גם ההיבט הרגשי מושפע לא פחות, כאשר מופיעות תקופות של עצבנות יתר, חרדות, דיכאונות, אובדן שמחת החיים ועוד.

פיתוח ישראלי חדשני שכדאי להכיר

חברת Biosy פיתחה שיטת טיפול המתבססת על נקודות איזון מן הרפואה הסינית:

Biosy (ביוסי)- זוהי שיטה טיפולית חדשנית ועתיקה גם יחד המתבססת על התמקדות בנקודות ספציפיות בגוף בדומה לדיקור סיני. המטופל מקבל ערכה ביתית לסדרה טיפולית עם הנחיות מדויקות דרך האינטרנט: באיזה נקודות על כל מטופל להתמקד בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל ולוחות זמנים לטיפולים שמהווים גורם חשוב בשיטת הטיפול. ההשפעה על הנקודות נעשית על ידי התקני חימום זעירים חד פעמיים ולא פולשניים.
הטיפול מפעיל מנגנוני איזון טבעי תפקודי בין איברי הגוף. לא דווחו תופעות לוואי כלשהם.

לערכת ביו סי גיל המעבר

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

כדי להתחיל את החיפוש לחץ על Enter